Sagādāsim skolai dāvanu 135. jubilejā – bronzā veidota kastaņa skulptūru

Jau pavisam drīz – 2020.gadā Rīgas Centra humanitārā vidusskola atzīmēs savu 135.gadadienu. Lai dāvātu skolai ko vērtīgu un turpmākajām skolēnu paaudzēm paliekošu, esam uzsākuši projektu “Skolas simbols”, kura ietvaros tiek veidota skulptūra – bronzā veidots kastanis uz liela Latvijas laukakmens.

Projekta ideja radusies, iedvesmojoties no skolas simbola – kastaņām, kuras aug pie skolas, ir apdziedātas skolas himnā, kā arī ir atspoguļotas skolas logo. Projektu iedvesmojis arī neliels laukakmens Mazās skolas pagalmā un Pēdējā zvana tradīcija, kad Mazās skolas bērni pavada 12.klašu skolēnus no Mazās skolas pagalma uz Lielo skolu.

Par šī projekta patronu ir piekritis kļūt mūsu skolas absolvents, bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers: “Rīgas Centra humanitārās vidusskolas himna vienmēr ceļ spārnos tās absolventus, lai kur tie atrastos. Mūsu skolai tuvojas 135 jubileja. Viens no mums  – Valtis Barkāns – gatavo dāvanu skolas dzimšanas dienai – bronzas kastaņa skulptūru. Arī es, Valdis Zatlers, pievienojos viņam un atbalstu šo skaisto ideju. Esmu pārliecināts, ka mūsu ir daudz un mēs kopā to paveiksim!”

Laikmetīgās mākslas objekta izveide kalpotu kā skolas ilgās pastāvēšanas, tradīciju, draudzības un spēka simbols, kas iedvesmotu gan esošos skolēnus, gan turpmākās skolēnu paaudzes. Sākumskolas skolēniem skulptūra kalpos kā veiksmes talismans, lai noskaņotos pirmajiem pārbaudījumiem skolas dzīvē, bet divpadsmitie varēs smelties enerģiju pirms pēdējiem pārbaudījumiem skolā.

Pateicoties mūsu skolas pagājušā mācību gada 9. un 12.klašu mērķa ziedojumiem, jau ir realizēta projekta 1.kārta – kastaņa maketa izveide. Šajā mācību gadā vēršamies tieši pie jums – mūsu skolas absolventiem un citiem potenciāliem atbalstītājiem, lai īstenotu šī projekta 2. un 3. (noslēdzošo) kārtu.

Skulptūras izveidi esam uzticējuši skulptoram, Latvijas Mākslas akadēmijas docentam Valtim Barkānam.

Atbalsti arī Tu, ziedojot*!

Biedrība “Rīgas Centra humanitārās vidusskolas atbalsta biedrība”
Reģistrācijas Nr.: 40008037393
Konta Nr.: LV98HABA0551005792257
Maksājuma mērķis: Skolas simbolam

Ja ziedojums veikts no absolventu klases, lūdzu norādiet absolvēšanas gadu un attiecīgo klasi (piemēram, “Skolas simbolam. 2011.gada izlaiduma 12.b klase”).

Absolventu klases un indivīdus, kuri būs ziedojuši vairāk par 250,00 euro, iegravēsim īpašā plāksnē, kura tiks izvietota pie skulptūras.

Informācija par projektu “Skolas simbols”

Kopā mums izdosies!


*Veicot ziedojumu, iegūsti nodokļa atvieglojumus